Daniel Vandas dvojnásobným akademickým mistrem ČR

25.6.2024 Petr Klimpl

V rámci 22. Českých akademických hrách Liberec 2024 proběhlo Akademické mistrovství ČR v orientačním běhu.

Pondělní sprint měl centrum na Univerzitním náměstí v Liberci, běželo se na mapě Lidové sady (autor J. Daněk, aktualizace I. Habán), tratě postavil Jiří Martan. V ženách si pro akademický titul doběhla Tereza Kosová, o sedm vteřin byla pomalejší Anna Karlová, třetí skončila Barbora Chaloupská. V mužích získal zlato Daniel Vandas, tři sekondy za ním byl druhý Kryštof Hájek, třetí místo obsadil Tomáš Janovský (v souběžném veřejném závodě zaběhl Jakub Glonek téměř o půl minuty rychleji než vítěz AM ČR).

9. Čech Vít 15:35

Úterní krátká trať se běžela na mapě Žulák (autor I. Habán), tratě postavil Robert Heczko, centrum bylo v Harcově na fotbalovém stadiónu TUL. V ženách vyhrála Jana Pekařová s náskokem 19 sekund před Adélou Vandasovou, třetí skončila Michaela Dittrichová. V mužích byl stejně jako ve sprintu nejlepší Daniel Vandas, s minutovou ztrátou byl druhý Ondřej Metelka, třetí Ota Škvor zaostal za vítězem dvě minuty.