Sprint na LODM v Českých Budějovicích

24.6.2024 Petr Klimpl

Závodem ve sprintu začaly soutěže orientačních běžců na Letní olympiádě dětí a mládeže v Českých Budějovicích.

V pondělí se běžel sprint s centrem v areálu SKP České Budějovice. Pěkné tratě, které postavila Eva Veselá, vedly v městské sídlištní zástavbě, v parku a ve sportovních areálech, mapu Eskápéčko ODM 2024 připravil Filip Hulec.

V kategorii D12 si pro zlato doběhla Tereza Korbelová (Královéhradecký kraj), druhá nejrychlejší Emma Heczková neměla ražení v pořádku a tak stříbro získala Vendula Šťastná (Jihomoravský kraj) se ztrátou 48 sekund, třetí skončila Eliška Čeřovská (Olomoucký kraj) s odstupem necelých dvou minut.

V D14 si pro vítězství s velkou převahou doběhla Monika Munzarová (Pardubický kraj), druhá Jolana Vondráčková (Hlavní město Praha) na ní ztratila 28 sekund a třetí Magdalena Kubíčková (Olomoucký kraj) ještě o pět sekund více.

V H12 získal zlato největší favorit Vojtěch Votava (Liberecký kraj), ale neměl to vůbec jednoduché, protože ještě na sběrce měl s ním shodný čas Dalibor Šidla (Zlínský kraj), rychlejší doběh po tartanu stadiónu nakonec rozhodl o dvě sekundy pro sebe liberecký závodník, třetí Ondřej Podmol (Moravskoslezský kraj) měl ztrátu 15 sekund.

V H14 jasně vyhrál favorizovaný Matouš Dittrich (Zlínský kraj), který byl o 24 sekund rychlejší než druhý Ondřej Lučan (Pardubický kraj), třetí skončil Jakub Ritter (Karlovarský kraj) který více jak polovinu trati vedl, v závěru trochu ztratil (+0:36).