Akademické medaile rozdány

9.9.2015 Petr Klimpl

Akademické mistrovství ČR, které bylo součástí Českých akademických her v Olomouci, zná medailisty.

Na startu se sešla velmi kvalitní konkurence našich nejlepších o-akademiků.

V úterý odpoledne se běžel sprint na Svatém Kopečku. V ženách si pro akademický titul doběhla Vendula Horčičková, druhá byla se ztrátou 16 sekund Denisa Kosová, třetí Eva Kabáthová měla ztrátu na vítězku 32 sekund. Mezi muži byl nejrychlejší Miloš Nykodým, 26 sekund ztráty měl Tomáš Kubelka, bronz vybojoval Ondřej Semík s odstupem 42 sekund za novým akademickým mistrem.

Ve středu se běžela klasika v Kladkách.  Akademickou mistryní ČR se stala Eva Kabáthová, která o více než 2 minuty porazila druhou Barboru Hruškovou, skoro 5 minut na ní ztratila třetí Adélka Jakobová. V mužích potvrdil skvělou současnou formu Ondřej Semík, který vyhrál s náskokem přes minutu před Milošem Nykodýmem, třetí místo obsadil Daniel Hájek (+3:20).