Bronz pro Janu Haňkovskou z MS veteránů

27.7.2015 Petr Klimpl

Ve švédském Göteborgu začalo závodem ve sprintu Mistrovství světa veteránů v orientačním běhu. V kategorii W75 si Jana Haňkovská doběhla pro bronzovou medaili.

Na šampionátu startuje přes 3200 závodníků z 38 zemí, na startu je třeba legenda světového OB Simone Niggli i další vrcholoví závodníci minulých let, ale i řada rekreačních běžců.

Nedělní kvalifikace sprintu se běžela se v Eriksbergu(to je bývalé průmyslové území, které se změnilo v moderní oblast s mnoha rezidencemi - tratě vedly především v zástavbě, ale i v místní zeleni), bojovalo se o postup do jednotlivých finále.

V pondělí následovalo finále sprintu opět v Eriksbergu. Češi se zásluhou Jany Haňkovské radovali z medaile, kterou tato závodnice SK Praga vybojovala v kategorii W75, když na vítězku ztratila půl minuty. V TOP20 se z českých závodníků ještě umístili - M50: 8. Mirek Hadač, M55: 8. Josef Milota, M60: 12. Jiří Šedivý, M75: 18. Jaroslav Havlík, W40: 8. Jana Škorpilová, 18. Marie Podrábská. Dalším našim adeptům na čelné umístění se nedařilo. A pár známých jmen, které najdeme ve výsledcích na prvním místě ve své kategorii - M40: Nick Barrable, M55: Jörgen Mårtensson, M80: Peo Bengtsson, W35: Simone Niggli, W40: Yvonne Gunell.