Deštivý víkend v oblastech

28.10.2018 Petr Klimpl

Třem oblastním závodům, které se uskutečnily poslední říjnový víkend, moc nepřálo počasí.

V sobotu uspořádal KOB Choceň krátkou trať Východočeského poháru. Centrum bylo na louce v Prochodech (Újezd u Chocně), běželo se na mapě Svatba (1:10000, autoři Jan Sháněl a Jiří Švadlena). Stavitel tratí Ondřej Pešek postavil velmi pěkné tratě v mírně zvlněném terénu s hustou sítí cest, les tam byl většinou jehličnatý, porostově ale dost rozmanitý, střídaly se tam velmi rychlé pasáže s místy s velmi sníženou průchodností. Letos poprvé závodu Vč. oblasti nepřálo počasí, v průběhu celého dopoledne s různou intenzitou pršelo, což se projevilo i do účastí, běželo jen 832 závodníků. V ženách si pro vítězství doběhla Martina Hepnerová (SHK) s náskokem necelé minuty před Helenou Randákovou (VRL), další půl minuty zpět byla třetí Nikola Zlámalová (SJC). V mužích slavila úspěch zkušenost - vyhrál Petr Losman (PHK) o 42 sekund před Petrem Zvěřinou (LPU), další minutu zpět byl třetí Tomáš Novotný (PHK).

KOB Konice pozval závodníky v sobotu do Benešova, kde uspořádal klasickou trať pro Hanáckou a Jihomoravskou oblast. Stavitel tratí Václav Navrátil připravil tratě na mapě Benešovský příkop (1:10000, hlavní kartograf Bohumil Háj), běželo se v mírně kopcovitém terénu, který byl dobře průběžný a kde byla hustá síť komunikací, a který byl porostově pestrý. Za deštivého počasí běželo přes 650 závodníků. V ženách vyhrála Markéta Tesařová (ZBM), minutu a půl za ní zaostala druhá Zdenka Kozáková (TBM), třetí Tereza Korpasová už měla ztrátu větší. Mezi muži byl nejrychlejší Osvald Kozák (TBM), 16 sekund zpět zůstal druhý Štěpán Zimmermann (ZBM), třetí místo obsadil Martin Jonáš (PGP, +1:42).

V neděli byl oblastní žebříček Ještědské oblasti na krátké trati v České Lípě (Svárov), který uspořádaly TJ Stadion Nový Bor a KOB Kamenický Šenov. Pro téměř více než pět stovek závodníků postavil tratě Petr Karvánek na mapě Rasova hůrka (1:10000, autoři Jaroslav Lamač, Petr Karvánek, Matouš Karvánek) v dobře průběžném lese se sítí cest a průseků. V ženách vyhrála Kateřina Kašková (CHA), dvě minuty zpět zůstala Simona Karochová (DKP), třetí skončila Jana Pekařová (TUR). V mužích potvrdil výbornou podzimní formu Jakub Glonek (AOP), který vyhrál s náskokem minuty a půl před Tomášem Kolaříkem (BOR), třetí skončil Martin Luštický (TUR).