Divočáka vyhráli Kozák a Kociánová

24.7.2016 Petr Klimpl

Další 3-denní prázdninové závody - Šumperský divočák - vyhráli Lenka Kociánová a Osvald Kozák.

Pořadatelé z KVS Šumperk využili mapy z loňského M ČR na klasické trati v Jeseníkách a v horském lese v nadmořské výšce 700 - 960 m n. m. v okolí Klepáčova (tam je centrum) připravili tři etapy. Po všechny dny se běželo v lese, který byl převážně jehličnatý (průběžnost lesa byla v jednotlivých částech různá - od zcela čistých partií až po orientačně velmi náročné části horských hustníků), v terénu se nacházelo množství skal, skalek, kamenů, byla tam průměrně hustá nepravidelná síť komunikací všech typů, údolní části lesa byly povětšinou podmáčené se špatnou viditelností a s množstvím bažinek, melioračních rýh a potůčků.

Startovaly necelé stovky závodníků.

V pátek odpoledne se běžela krátká trať ze sedla Skřítek, v ženách vyhrála Tereza Odehnalová, v mužích byl nejrychlejší Roman Zbranek. V sobotu byla klasická trať z chaty Rabštejn, v ženách měly stejný čas Lenka Kociánová a Zdenka Kozáková, v mužích byl nejrychlejší Patrik Horák. V neděli byla závěrečná zkrácená trať z centra, běželo se s handicapovým startem. V ženách udržela vedení po dvou etapách Lenka Kociánová, na druhé místo se posunula Zdenka Kozáková, která doběhla do cíle se ztrátou 6 minut, třetí místo obsadila Tereza Odehnalová s odstupem 13 minut na vítězku. V mužích také udržel své vedení Osvald Kozák, v cíli měl náskok čtyř minut před druhým Romanem Zbrankem, s minutovým odstupem doběhl na třetím místě Patrik Horák.

Všechny potřebné informace hledejte na webu závodu.