Dva béčkové závody na jihu Moravy

19.6.2016 Petr Klimpl

O víkendu proběhly dva závody žebříčku B-Morava - 6. a 7. kolo.

Sobotní klasickou trať uspořádal KOB Konice s centrem v Šebetově na koupališti. Přes 800 závodníků (byl to i oblastní závod Hanácké a Jihomoravské oblasti) čekal průběžný kopcovitý les s erozními rýhami, vegetačně pestrý, autorem mapy byl Bohumil Háj, tratě postavil Miroslav Hlava. V mužích byl nejrychlejší Adam Chromý (ZBM) Adam ZBM8, 21 sekund za ním skončil na druhém místě Radovan Čech (TBM), s tříminutovou ztrátou na třetím místě doběhl Radim Ondráček (EKP). V ženách vyhrála Zdenka Kozáková (TBM), která za sebou nechala o 17 sekund Lenku Kociánovou (VBM), třetí Tereza Odehnalová (ZBM) měla na vítězku ztrátu 71 sekund. Stránka závodu je tady.

Nedělní krátkou trať připravil OOB Spartak Adamov, centrem byl Borotín (výletiště a koupaliště), startovalo skoro 600 závodníků. Mapu připravil Karel Truhlář v členitém terén, kde byl převážně jehličnatý les, hustá síť komunikací, místy antropogenní a skalní tvary, dobrá viditelnost a průběžnost, tratě postavil stejně jako v sobotu Miroslav Hlava. V mužích si pro jasné vítězství doběhl Roman Zbranek (ASU), druhý s odstupem 1:13 min. skončil Štěpán Zimmermann (ZBM), další 15 sekund zpět zůstal další závodník ZBM Adam Chromý. V ženách jasně dominovala Jindra Hlavová, která za sebou nechala svou sestru Hanu (obě ZBM) na druhém místě skoro o 4 minuty, třetí Jana Tesařová (TRI) měla ztrátu skoro 7 minut. Výsledky najdete na stránce závodu v IS ORIS.