Dva oblastní závody v Lipně

16.4.2017 Petr Klimpl

Na velikonoční sobotu byly připraveny dva závody oblastních soutěží, oba v jižních Čechách.

Dopoledne se v Lipně nad Vltavou na mapě Lipno (1:10000) běželo oblastní mistrovství na krátké trati za pořadatelství za pořadatelství SKP České Budějovice (horský terén s nepravidelnou sítí cest, místy oblasti se sníženou průběžností, kamenitou podložkou nebo podrostem). Mezi ženami byla nejlepší trojice VCB Martina Teringlová, Lenka Míková a Tereza Staňková, v mužích byl nejlepší Jiří Zelinka (MBM) před Petrem Nouzou (SJH) a Radkem Teringlem (VCB).

Odpoledne bylo oblastní mistrovství ve sprintu (pořádal SC vebr-sport) opět v Lipně na Vltavou, běželo se na mapě Lipno nad Vltavou (1:4000) ve svažitém terénu turistického letoviska, kde byla většinou disperzní zástavba, a na nábřeží. V ženách vyhrála Tereza Staňková před Martinou Teringlovou (obě VCB), třetí skončila Denisa Gottvaldová (DKL), v mužích si pro vítězství doběhl Jan Palas (ZBM) před Jiřím Zelinkou (MBM) a Radkem Teringlem (VCB).

Výsledky najdete v informačním systému ORIS.