Grand prix Silesia vyhráli Hubáček a Krafková

16.8.2015 Petr Klimpl

Další ročník letních vícedenních o-závodů Grand prix Silesia uspořádal u Vidnavy Orientační běh Opava. Ve čtyřech dnech se běželo pět etap, ve kterých byli nejrychlejší Michal Hubáček a Lucie Krafková.

Tratě jednotlivých etap byly postaveny ve známých vidnavských prostorech (členitý terén, kde bylo množství kamenů, kupek, prohlubní, a který byl porostově velmi pestrý, v závodním prostoru bylo velké množství menších i větších kamenných lomů). Běželo se na mapách z dílny Zdeňka Lenharta a Evžena Cigoše. Na startu bylo téměř 500 závodníků.

Ve čtvrtek odpoledne se běžela krátká trať v nejjižnější části prostoru. V mužích (H21A) si pro vítězství doběhl Michal Hubáček, který o dvě minuty porazil Borise Navrátila, třetí skončil Filip Hadač s další minutou ztráty. V ženách vyhrála Dominika Plochová, s tříminutovou ztrátou na 2. a 3. místě skončily Lucie Krafková a Kristýna Kolínová. V pátek se běžela hezky postavená klasika. V mužích opět vyhrál Michal Hubáček, tentokrát jen o málo (o 13 sekund) před Polákem Mikolajem Dutkowskim, třetí Boris Navrátil měl ztrátu minutu a půl. V ženách vyhrála Lucie Krafková o dvě a půl minuty před Dominikou Plochovou a o skoro 6 minut před Kristýnou Kolínovou. V sobotu byly na pořadu dvě etapy. Dopoledne se běžela krásně technicky postavená krátká trať. V mužích potřetí vyhrál Michal Hubáček, který o 51 sekund porazil druhého Poláka Krzysztofa Wolowczyka a o více než dvě minuty dalšího Poláka Mikolaje Dutkowského. V ženách bylo stejné pořadí jako ve druhé etapě - vyhrála Lucie Krafková skoro od dvě minuty před Dominikou Plochovou, další minutu zpět byla Kristýna Kolínová. Odpoledne byl poměrně záludný lesní sprint, kde se nedalo moc získat, ale hodně ztratit. V mužích opět nenašel Michal Hubáček přemožitele, druhý Filip Hadač za ním zaostal 101 sekund, na třetím místě skončil Mikolaj Dutkowski (+2:16). Mezi ženami byla nejrychlejší Lucie König, která porazila o 59 sekund druhou Dominiku Plochovou, dalších 10 sekund zpět byla třetí Michaela Šrámková. Poslední etapou byla nedělní klasika s handicapovým startem, která byla dost běžecká. V mužích páté vítězství vybojoval Michal Hubáček, který o dvě minuty porazil Borise Navrátila a é 4 minuty Mikolaje Dutkowského. V ženách v nejlepším čase doběhla Barbara Žebrowska, která o 3 sekundy porazila Lucii Krafkovou, třetí Dominika Plochová už měla tříminutovou ztrátu.

Když se dalo všech pět etap dohromady, tak v H21A s obrovskou převahou vyhrál Michal Hubáček, druhý Boris Navrátil za ním zaostal 12 minut a třetí Mikolaj Dutkowski skoro 18 minut. V ženách patřilo vítězství Lucii Krafkové, o devět minut horší součet časů měla druhá Dominika Plochová, třetí místo obsadila Kristýna Kolínová s odstupem 19 minut za vítězkou.

Opavští pořadatelé připravili tradičně pěkné vícedenní závody. Více na webu GPS.

Článek byl napsán s využitím stránky "Jak to vidí Béďa".