Jonáš Hubáček 15. na MSJ ve sprintu

5.7.2015 Petr Klimpl

V Norsku bylo zahájeno Mistrovství světa juniorů v orientačním běhu závodem ve sprintu. Z českých závodníků si nejlépe vedl Jonáš Hubáček, který obsadil 15. místo.

Boje o medaile začaly nedělním sprintem v městečku Amot (městské ulice, veřejná prostranství, parky, malé lesíky, mírně kopcovitý terén s některými strmými svahy), běželo se za velkého tepla.

V rychlém a orientačně hodně zajímavém závodě si v juniorkách pro titul doběhla Švýcarka Simona Aebersold, která o 10 sekund porazila favorizovanou domácí Heidi Martensson (ta v úvodu chybovala, pak dost stahovala, ale ne Švýcarku to nestačilo), třetí místo obsadila se ztrátou 34 sekund Finka Karoliina Ukskoski (4. Alexandersen, 5. Haataja, FIN), 6. Jokela, FIN). Z našich si nejlépe vedla Tereza Nováková, její odstup 2:23 min. za vítězkou stačil pouze na 33. místo, Anna Štičková byla 42., Petra Hančová 52. (71. Hiršová, 78. Procházková, 79. Svobodová).

V juniorech dominoval obhájce titulu Tim Robertson, který těsně porazil v závěru hodně stahujícího Fina Aleksi Niemiho (rozdíl 3 sekundy), třetí s odstupem 26 sekund skončil Algirdas Bartkevicius (LTU), 4. Curiger a Pezzati (oba SUI), 6. Raitanen, FIN. Velmi dobře běžel Jonáš Hubáček, který na vítězného Novozélanďana ztratil přesně minutu a obsadil konečnou 15. příčku, dalším se už tak nedařilo, Patrik Horák byl 47., Štěpán Mudrák 55., Vojtěch Kettner 58. (118. Fürst, Navrátil byl disk, když jeho čas by stačil na cca 30. místo).