Juniorské nominačky ve Švédsku

26.4.2017 Petr Klimpl

První díl bojů o nominaci na juniorské MS 2017 ve Finsku proběhl ve Švédsku. Na klasice vyhráli Chaloupská a Sýkora, na krátké trati Janošíková a Vandas (na fotce vítězky obou závodů).

Nominačky na klasice a krátké trati proběhly mapě Basås (Hällingsjö), běželo se na těžké podložce v náročném terénu plném terénních tvarů, bažin, obtížnosti přidalo i aprílové počasí.

Na úterní klasice měli junioři trať dlouhou 10,3 km (14 kontrol), juniorky pak 7,2 km (11 kontrol). Běželo se v aprílovém počasí. V juniorkách si pro vítězství po vyrovnaném výkonu po celé trati doběhla poslední startující Barbora Chaloupská, která vedla od 3. kontroly až do cíle. Druhá skončila Anna Kopecká, která se postupně zlepšovala, její ztráta v cíli byla minutu a půl. Další tři minuty zpět zůstala Klára Novotná. Mezi juniory o minutu vyhrál Vojtěch Sýkora, který také běžel velmi vyrovnaně, druhé místo obsadil Daniel Vandas, další půl minutu zpět byl třetí Tomáš Křivda (4. Koštejn, 5. Bendák, 6. Hirš, 7. Wolf).

10 Nešporová Alžběta    92:55

Ve středu na krátké trati čekala na juniory trať 4,0 km/16 kontrol a na juniorky 3,2 km/14 kontrol. V juniorech si pro vítězství doběhl Daniel Vandas těsně před Janem Bendákem (rozhodl rychlejší závěr na poslední kontrolu a do cíle, rozdíl byl 14 sekund), třetí skončil Tomáš Křivda se ztrátou 50 sekund na vítěze. A jak dopadly výsledky dívek? Vyhrála Tereza Janošíková o půl minuty před Barborou Chaloupskou, Terezou Čechovu (+2:13) a Annou Kopeckou (+2:30).