Klasika akademiků pro Kubáta a Tužilovou

29.6.2016 Petr Klimpl

Ve středu proběhl v lesním komplexu u Horního Jelení závod na klasické trati Českých akademických her. Zlaté medaile vybojovali Pavel Kubát a Magdaléna Tužilová.

Běželo se za ideálního počasí na mapě Blanická stráň v převážně rovinatém terénu s mírným převýšením a terénními detaily v západní části, na mapě byla řada porostových detailů a hustá síť komunikací. Tratě postavil Adam Zitka. Konkurence byla výborná.

Ve vyrovnaném závodě mužů si pro zlato doběhl Pavel Kubát (Univerzita Hradec Králové), který o 4 sekundy porazil v závěru hodně stahujícího Miloše Nykodýma (VUT Brno), s minutovou ztrátou byl třetí další závodník VUT Brno Pavel Brlica.

V ženách doběhla jako první do cíle Magdaléna Tužilová (MU Brno), její čas do konce už nikdo nepřekonal. Druhý nejlepší čas měla mimo šampionát běžící Marta Fenclová, akademické stříbro získala Barbora Hrušková (VUT Brno), která měla ztrátu na vítězku 2:10 min., třetí skončila vítězka úterního sprintu Jana Knapová z MU Brno (+2:54).

Stránky orienťácké části ČAH najdete zde.