Klasika na MS veteránů (Nový Zéland)

30.4.2017 Petr Klimpl

Závodem na klasické trati skončilo Mistrovství světa veteránů v orientačním běhu, které se konalo v Aucklandu (Nový Zéland).

Dvě kvalifikace na klasické trati se běžely ve středu a ve čtvrtek, finále klasiky pak bylo na pořadu v sobotu. Lesní závody proběhly asi 50 km severozápadně od Aucklanduv ve Woodhill Forest, kde závodníky čekal uměle vysázený borovicový les na zvlněných až mírně strmých pískových dunách (s mnoha zajímavými terénními tvary, těch hnědých kudrlinek tam bylo opravdu hodně) s většinou dobrou průběžností, místy ale byly plochy se sníženou průběžností a viditelností.

Do finále A se probojovalo více českých závodníků než ve sprintu (ve finále A jich bylo celkem 22). V A finále jsme na medaili nedosáhli, ale umístění v první desítce Radka Lacigy (4.) a Jiřího Zichy (6.) jsou velmi pěkná, stejně jako místa v druhé desítce v početně hodně obsazených kategoriích, které vybojovali Vavrys, Mudrák, Šedivý, Zdráhal či Vavrysová.
M35: 4. Radek Laciga
M40: 6. Jiří Zicha, 18. Juraj Bencúr
M45: 23. Marek Filičko
M50: 14. Petr Vavrys, 16. Stanislav Mudrák, 40. Vladimír Soldán, 44. Jiří Tesař
M55: 54. Miroslav Chmelař
M60: 13. Jiří Šedivý, 17. Robert Zdráhal, 42. Jan Hrouza, 45. Miroslav Bialožyt, 59. Zdeněk Jakobi, 60. Antonín Navrátil
M75: 20. Jan Mikulecký, 28. Zdeněk Úlehla
W50: 12. Iva Vavrysová
W60: 34. Miroslava Šedivá
W65: 34. Ivena Úlehlová