Krátká trať Světového poháru ve Švédsku

7.6.2015 Petr Klimpl

Skandinávská série Světového poháru v orientačním běhu skončila závodem na krátké trati ve švédském Uddevalle.

Běželo se v krásném terénu, kde byla řada terénních útvarů, tratě byly technicky hodně náročná.

V mužích dominoval Thierry Gueorgiou (FRA), který vedl o půlky trati a v cíli měl náskok 24 sekund před domácím Williamem Lindem, dalších 9 sekund zpět byl Švýcar Matthias Kyburz (4. D. Hubmann, 5. Bostrom, 6. Hertner). Z našich si nejlépe vedl Jan Šedivý, který se ztrátou čtyř minut na fenomenálního Francouze obsadil 32. místo, dvě místa za ním doběhl Jan Procházka (37. Kubát, 40. Král, 58. Nykodým, 60. Hájek).

V ženách suverénně vyhrála Švédka Helena Jansson, která vedla po celou trať a v cíli měla náskok před druhou Ukrajinkou Nadiyou Volynskou 100 sekund, ještě o 3 sekundy větší ztrátu měla třetí Švédka Emma Johansson (4. Alexandersson, 5. Kinni, 6. Jenzer). Pěkným výkonem potěšila Dana Šafka Brožková, která ztratila na vítězkou necelé 4 minuty a bylo z toho 16. místo, Eva Juřeníková byla 21. (42. Knapová, 57. Indráková, 70. Poklopová, 82. Kabáthová).

V průběžném pořadí po skandinávské sérii v ženách vede suverénně Švédka Tove Alexandersson před Idou Bobach (DEN) a Sarou Luescher (SUI), 38. Juřeníková, 47. Šafka Brožková, 78. Omová. V mužích je první Švýcar Matthias Kyburz před svým krajanem Danielem Hubmannem, třetí je Švéd Gustav Bergman (15. Procházka, 43. Šedivý, 76. Král a Kubát). Kompletní pořadí je zde.