Letošní prázdninové vícedenní

4.9.2018 Petr Klimpl

Fenoménem českého orientačního běhu jsou prázdninové vícedenní závody, nikde se jich nekoná tolik jako u nás.

Letos o prádninách proběhlo 10 závodů (všechny byly tříetapové), obsazeny byly skoro všechny víkendy s výjimkou jednaho srpnového, naopak na přelomu srpna a září se konaly souběžně dvě akce. O závody byl velký zájem, 30 etap běželo celkem 22 626 závodníků. Nejvíce byl obsazen H.S.H. Vysočina cup, který absolvovalo každý den téměř 1600 závodníků (ulustrační foto je z vyhlášení vítězů elity na těchto závodech).

Většina závodů měla po stránce technické i organizační stránce velmi dobrý ohlas. Vedle tradičních účastníků se na startu objevila i řada příchozích a začátečníků, což určitě přispělo k další propagaci a rozvoji orientačního běhu v České republice.

Přehled vítězů hlavních kategorií mužů a žen na jednotlivých závodech.