Nedělní štafety v Kroučové ovládli muži Turnova a ženy OK 99

31.5.2015 Petr Klimpl

Čtvrté kolo Českého poháru štafet se běželo v neděli opět v Kroučové. Vyhráli muži TJ Turnov a ženy OK 99 Hradec Králové (foto z vyhlášení závodu žen).

Běželo se ve stejném prostoru a ze stejného shromaždiště jako v sobotu, tratě připravila Dominika Plochová. Opět bylo na startu skoro 300 štafet, počasí bylo lepší (polojasno, ale místy byl v aréně opět nepříjemný vítr). Boje byly dramatické.

V mužích po prvním úseku vedla opět štafeta LPU (Kamenický), za ním to bylo vyrovnané. O vítězi se rozhodlo na druhém úseku, kdy šel do čela Dlabaja (TUR) a vybojoval náskok, který na posledním úseku Horák udržel před hodně stahujícími konkurenty. Vítězná štafeta TUR běžela v sestavě Fodor, Dlabaja, Horák. Na druhém místě se ztrátou 47 sekund doběhla štafeta ZBM (Mokrý, Š. Zimmermann, Nykodým), další dvě sekundy zpět doběhl tým LPU (Kamenický, Zvěřina, Procházka). Štafety ZBM a LPU vybíhaly z 7. resp. 6. místa v závěru dost stahovaly (4. TUR B, 5. SJC, 6. SJI).

V ženách se pořadí stále měnilo. Po prvním úseku vedla štafeta ZBM, po druhém LCE, v cíli však byla první štafeta PHK (Čepová, Svobodová, Kosová) s náskokem dvě a půl minuty před ZBM (Tesařová, Hiršová, Hrušková), další dvě minuty zpět doběhla štafeta LPU (J. Knapová, L. Knapová, Chládková), 4. ZBM B, 5. TUR, 6. SHK.

V dorostencích si pro vítězství doběhla štafeta LCE (Černocký, Zentrich, Sýkora) před ZBM a LPU, v dorostenkách vedla po celou trať štafeta LPU a trio Rückerová, Kopecká, Peterová vyhrálo před PHK a

Stránky sobotního i nedělního závodu najdete zde.