Oblastní závody první listopadový víkend

5.11.2018 Petr Klimpl

První listopadový víkend pokračovaly soutěže v oblastech třemi závody.

V sobotu bylo poslední kolo Východočeského poháru. V Holovousích připravila Jiskra Hořice zkrácenou klasiku na mapě Hořický chlum 2 (1:10000, mapovali Šárka Rückerová, Martin Vávra, Radek Vávra, Petr Čihák). Tratě pro více než 900 závodníků připravil Radek Vávra na zalesněném hřbetu, který byl prostorově pestrý, se střední sítí komunikací, místy byly kameny a pozůstatky těžební činnosti. V ženách vyhrála Marta Fenclová (LPU) s náskokem dvě a půl minuty před svou klubovou kolegyní Martinou Zvěřinovou, třetí skončila dorostenka Jana Pekařová (TUR), jejíž ztráta na vítězku byla skoro čtyři minuty. V mužích byl nejrychlejší Tomáš Novotný (PHK), 23 sekund za ním skončil turecký reprezentant Orhan Kutlu (LPU), třetí Petr Zvěřina (LPU) měl ztrátu na vítěze přes minutu.

Hanácký žebříček pokračoval v sobotu krátkou tratí. Pořadatelé z Magnus Orienteering připravili centrum ve Strupšíně, běželo se se na mapě Rohelská bouda (1:10000, hlavní kartograf Zdeněk Rajnošek, revidoval Petr Horvát). Skoro tři stovky závodníků čekal kopcovitý terén, kde byl smíšený les, množství skalek a kamenů a střední hustota komunikací. Tratě postavil Petr Horvát. V ženách vyhrála Lucie Staňková (ASU) se skoro dvouminutovým náskokem před Ladou Jemelíkovou (VBM), třetí skončila Vendula Skoupá (STE). V mužích byl nejlepší Jiří Matoušek (STE), s minutovou ztrátou byl druhý Martin Krejsa (CHT), další půl minuty zpět zůstal třetí Tomáš Kovalčík (AOP).

V neděli skončila oficiální závodní sezóna i v Praze ve středních Čechách. Posledním závodem Manufaktura Pražského žebříčku a Středočeského žebříčku byla krátká trať, kterou připravili pořadatelé z USK Praha s centrem na louce u sportovního centra Olympia Wellness ve Všenorech. Přes tisíc závodníků čekal typický brdský terén, kde byla hustá a střední síť komunikací, plošší náhorní část i prudké svahy, místy hodně kamenité, spíše dobrá a střední průchodnost porostů. Tratě na mapě Červená hlína 2018 (1:10000, mapoval Roman Horký) postavil Jan Aschermann. V ženách byla jasně nejlepší Ivana Fujáčková (SJC), která byla první s náskokem dvou minut před Barborou Vyhnálkovou (RIC), třetí skončila Kateřina Mullis (DKP). Na trati mužů byl jasně nejlepší Tomáš Rusý (KAM), který za sebou nechal o více než tři minuty druhého Vítka Pospíšila (PGP) a třetího Jakuba Hledíka (CHT).

Informace o všech závodech jsou v IS ORIS.