Poklop a Tužilová nejlepší na Prostějovsku

7.9.2015 Petr Klimpl

Posledními dvěma závody pořádanými SK Prostějov skončil žebříček B-Morava. Vítězství si v obou závodech odnesli Magdaléna Tužilová a Martin Poklop (na fotce při vyhlášení vítězů).

V sobotu byla klasická trať s centrem v Bukové, nedělní krátká trať měla centrum v Benešově. Oba závody se běžely v typickém terénu Drahanské vysočiny, který byl mírně zvlněný a kde byla hustá síť cest, střídání velmi dobře průběžného lesa s hustníkovými pasážemi, v části výskyt skalek a kamenů, množství melioračních rýh a vodotečí. Mapy připravil loni pro Akademické MS Evžen Cigoš, Zdeněk Lenhart a Bob Háj, letošní revizi provedli Marcel Skřivánek a Jiří Otrusina. Tratě po oba dny připravili Jindřich Smička, Marcel Skřivanek a Ondřej Vystavěl.

V sobotu startovalo skoro osm set závodníků (současně to byl i Hanácký žebříček). V ženách vyhrála Magdaléna Tužilová, minutu za ní zaostala druhá Markéta Tesařová a čtyři minuty pak třetí Natalia Hiklová. V mužích byl nejrychlejší Martin Poklop, necelé dvě minuty za ním zaostal druhý Roman Zbranek, třetí Osvald Kozák už měl ztrátu 4 minuty.

V neděli se běžela krátká trať (už to nebyl oblastní žebříček, tak na startu bylo o dvě stovky závodníků méně. V ženách opět vyhrála Magdaléna Tužilová, která porazila druhou Kateřinu Štěpánkovou o 2:44 min., třetí místo obsadila Eva Pekárková (+3:26). V mužích bylo pořadí na prvních třech místech stejné jako v sobotu - Martin Poklop vyhrál o půl minuty před Romanem Zbrankem, třetí Osvald Kozák měl ztrátu 1:22 min.