Poslední dva závody ŽB-Čechy východ

9.9.2018 Petr Klimpl

Poslední dva závody žebříčku B-Čechy východ proběhly v Růžené za pořadatelství OK Jihlava a Sokola Růžená.

Terén závodů byl zvlněný vysočinský les, porostově velmi různorodý (hustníky, paseky), kde byla místy těžší podložka (podmáčená místa, kamenitý podklad). Sobotní klasickou a nedělní krátkou trať měly centrum na louce u obce Růžená, mapy pro oba dny připravil Martin Kratochvíl, na startu bylo 600 závodníků.

Sobotní tratě postavil Jaroslav Zeman. Za krásného slunečného počasí si pro vítězství v mužích suverénně doběhl Roman Zbranek (TZL), šest a půl minuty za ním skončil Jeroným Kamenický (OSN), další minutu zpět byl třetí Karel Fučík (VBM). V ženách vyhrála Zdenka Kozáková (TBM), s minutovou ztrátou byla druhá Martina Vališová (OSN), třetí skončila s dalšími 40 sekundy odstupu Kamila Gregorová (CTB).

6. Novák Pavel              CTB7001   SK OB Chotěboř           96:36   + 14:44

Nedělní klasickou trať postavil Aleš Petráček. Tratě orientačně jednodušší ale pěkné, běželo se opět za krásného slunečného počasí. V ženách vyhrála Kamila Gregorová (SJI) těsně před Zdenkou Kozákovou (TBM), rozdíl mezi nimi byl 12 sekund, třetí Martina Vališová (OSN) měla ztrátu necelé dvě minuty. Ve vyrovnaném závodě mužů si pro první místo doběhl Jeroným Kamenický (OSN), jen 14 sekund zpět zůstal druhý Jakub Hledík (CHT), dalších 10 sekund zpět byl třetí Karel Fučík (VBM).