Prodloužený víkend - oblastní závody

8.5.2017 Petr Klimpl

O víkendu 6. - 8. května se v některých oblastech běžely závody oblastních soutěží.

V sobotu pořádal SK Chrast závod Ligy Vysočiny (klasická trať) v Chacholicích. V ženách s obrovským náskokem vyhrála Kamila Gregorová (CTB) před Martou Lučanovou (LPU) a Alenou Voborníkovou (CTB), v mužích byl nejlepší Polák Kuba Dragowski (TUR), tři sekundy za ním skončil Marek Prášil (SJI), třetí už s velkým odstupem skončil Vladimír Srb (SJI).

V neděli dopoledne je v Brně Jihomoravský oblastní žebříček ve sprintu současně s kvalifikací mužů a žen sprintového M ČR. Závod oblastního žebříčku v ženách vyhrála jasně Julia Glowacz (STE) před Martinou Jirčákovou (LCE) a Lenou Chabiera (STE), v mužích byl první Dušan Sláma (ASU), o druhé místo se stejným časem podělili Jan Panovec (VIC) a Jan Jurica (LPU).

V pondělí uspořádal USK Praha v Mníšku pod Brdy závod na klasické trati oblastních soutěží Prahy a středních Čech. Závodníky čekaly tratě na mapě Skalka (1:10000, mapoval Petr Uher) v typicky brdském terénu, kde byla hustá až střední síť komunikací, plošší náhorní část i prudké svahy, místy hodně kamenité, spíše dobrá a střední průchodnost porostů. V ženách jasně vyhrála Kamila Gregorová (CTB) před Kateřinou Mullis (DKP) a Gabrielou Šimůnkovou (TAP), v mužích byl nejrychlejší Tomáš Fibír (FSP) před Petrem Henychem (VLI) a Pavlem Košárkem (PGP).

Ve východních Čechách se konalo v pondělí mistrovstvím oblasti na krátké trati. Pořadatelé z KOB Dobruška připravili závody v Jánských Lázních (centrem je dolní stanice lanovky na Černou horu). Závod proběhl na úbočí Černé hory v horském polootevřeném nízkém lese, který přecházel v podhorský les s minimem cest, všude bylo velké množství vývratů a četné hustníčky; vzrostlý les byl většinou čistý, místy s podrostem nízkého borůvčí; běželo se na mapě Černá hora (1:10000), kterou připravil Tomáš Leštínský, ten postavil i tratě. Tratě ze startu na Černé hoře (u horní stanice lanovky) neměly téměř žádné převýšení, šlo tedy o down-hill závod. V ženách těsně vyhrála Karolína Teplá (SHK) před dorostenkou Barborou Chaloupskou (PHK), třetí už s velkou ztrátou byla Lucie Benešová (SJC). V mužích si pro vítězství v početně hodně obsazeném závodě doběhl Michal Horáček (VLI), druhý byl dorostenec Tomáš Křivda (CHC) a třetí Vojtěch Kettner (KAM).

Výsledky všech závodů jsou k dispozici v IS ORIS.