První oficiální o-víkend letošní sezóny

12.3.2017 Petr Klimpl

Prvními čtyřmi závody začala o víkendu letošní oficiální o-sezóna.

V sobotu se sešla skoro tisícovka závodníků pod hradem Kost, kde se za pěkného jarního počasí běžel populární veřejný závod Jarní skály, který uspořádal SOK TJ Turnov v členitém terénu s pískovcovými skalkami. V ženách byla nejrychlejší Kamila Gregorová (CTB), druhá skončila se ztrátou 68 sekund Lucie Krafková (TUR), třetí místo obsadila Markéta Novotná (PHK), která měla na vítězku ztrátu necelé tři minuty. Mezi muži byl nejlepší Tomáš Dlabaja (TUR), který porazil druhého Radima Ondráčka (EKP) o 3:15 min., třetí Martin Janata (DKP) měl odstup za vítězem 3:55 min.

V západních Čechách začaly třemi závody oblastní soutěže. V sobotu dopoledne uspořádala Lokomotiva Plzeň v Lišicích oblastní mistrovství štafet, běželo se v lesním masívu Vysoká, kde byl kopcovatý terén, většinou dobře průběžný les s velkým množstvím kamenů, místy byly hustníkové pasáže. V ženách byla nejrychlejší štafeta LPM v sestavě Kinkorová, Chvalová, K. Šiková, v mužích vyhrál tým VPM (Václavík, Kamarty, Martínek). Odpoledne se závodníci přesunuli do Skvrňan, kde KOS Slavia VŠ Plzeň připravil oblastní žebříček ve sprintu, tratě vedly po místním sídlišti. Běželo se s hromadným startem na dvou farstovaných okruzích. V ženách byla nejlepší Dominika Plochová (2. Kinkorová, 3. K. Šiková), v mužích vyhrál Jiří Valeš (2. M. Kamenický, 3. Kolovský). A v neděli se závodníci opět vrátí do Lišic, kde Lokomotiva Plzeň uspořádala oblastní žebříček na klasické trati. V ženách byla nejlepší Barbora Šiková, s dvouminutovou ztrátou se od druhé místo stejným časem podělily její sestra Karolína a Lena Hasmanová, v mužích jasně vyhrál Matěj Kamenický před Tomášem Kamarytem a Karlem Rambouskem.

Do letošního kalendáře je zařazeno celkem 190 závodů jednotlivců a 13 závodů štafet. Poslední závody zařazené mezi oficiální závody proběhnou 5. listopadu.

Výsledky najdete v informačním systému ORIS.