QuickEvent – program pro organizování o-závodů
25.6.2020 Matěj Burda Převzato z ČSOS
QuickEvent je program pro organizování o-závodů a přináší vhodné uživatelské prostředí pro pořádání závodů v ČR (napojení na ORIS, dodržování platných pravidel OB, ...).
Historie QuickEventu začíná na podzim roku 2015, kdy vyšly první verze této aplikace. Od této doby program prošel velkým vývojem, během něhož přibylo mnoho funkcionalit, které usnadňují pořádání závodů a poskytují závodníkům větší informační servis. Je vyvíjen jako open-source projekt skupinou dobrovolníků v čele s Fandou Vackem.
S QuickEventem lze v současné době zvládnout většinu agendy spojené s pořádáním jednodenních i vícedenních závodů a také závodů štafet. Nedávno také přibyla podpora pro tratě s volným pořadím kontrol.
Samozřejmostí je tedy:
- import tratí a kategorií z programu OCAD
- zpracování přihlášek s možností jejich importu z informačního systému ORIS
- losování startovních listin dle různých metod, které zajišťují dodržování platných pravidel, a jejich následný tisk po kategoriích / klubech / pro startéry
- podpora pro prezentaci závodníků v den závodu, včetně dohlašování nových účastníků na základě informací z registrace ČSOS
- vyčítání SPORTident čipů
- okno s průběžnými statistikami závodu zobrazující počet závodníků v lese, časy nejlepších v jednotlivých kategoriích, odhad času do uzavření kategorie atd.
- tisk průběžných i celkových výsledků na základě zadaných parametrů a jejich export pro ORIS
K těmto základním funkcionalitám se v posledních letech přidala podpora pro komentátora, též přibyly služby pro automatické exportování výsledků pro programy zpracovávající online výsledky (např. EmmaClient) a mnoho dalších věcí!
QuickEvent je dostupný pro operační systémy Windows a Linux a při závodu je možné pracovat buď na jednom, nebo i více počítačích propojených počítačovou sítí současně. Nepochybně další výhodou je možnost pracovat z každé stanice na jiné fázi závodu, tj. na jednom počítači může probíhat prezentace závodníků a druhý může sloužit pro vyčítání čipů.
Podrobnější uživatelskou příručku zahrnující popis instalace, nastavení programu a příslušenství, postupu při pořádání závodu a mnoho dalšího lze nalézt na GitHubu, kde je možné též aplikaci stáhnout, zanechat zpětnou vazbu spolu s nápady na vylepšení a případně také nahlásit chybu v programu.