Šesté kolo Českého poháru pro Petrželu a Hlavovou

7.6.2015 Petr Klimpl

Šesté kolo Českého poháru v orientačním běhu uspořádal oddíl orientačního běhu Třebíč opět ve Štěměchách. Běžela se krátká trať.

Nedělní krátkou trať postavil Roman Věžník, běželo se v lese jihozápadně od centra, kde byla řada hustníků, bažinek, vodotečí. Tratě se líbily, měly změnu směru a tempa, tedy to, co se od moderní krátké tratě očekává.

V ženách do půlky tratě vedla Natália Hiklová, pak se ve vedení střídaly Hana Hlavová a Johanka Šimková (obě ZBM), v závěru běžela vyrovnaněji Hana a doběhla si pro vítězství s náskokem 54 sekund před Johankou, třetí s odstupem dalších 4 sekund byla Věra Müllerová (VAM), na dalších místech skončily 4. Gregorová, 5. Tužilová, 6. Tesařová.

V mužích potvrdil skvělou formu Jan Petržela (PHK), který se do vedení dostal ve třetině trati a vítězství udržel před výborně běžícím Markem Schusterem (PHK), který nakonec za ním zaostal o 32 sekund, třetí s odstupem necelé minuty a půl za vítězem byl Matěj Kamenický (LPU), 4. Semík, 5. Udržal, 6. D. Procházka.

V D16 jasně vyhrála hradecká Barbora Chaloupská a důrazně si řekla o nominaci na MED, druhá se ztrátou minuty a půl byla Anna Kopecká (LPU), dalších 35 sekund zpět skončila překvapivě třetí Šárka Sokolářová (TUR). V D18 se ve vedení na trati střídaly Barbora Vyhnálková (RIC) a Kateřina Argalášová (TRI), nakonec lepší závěr vynesl říčanské závodnici vítězství o 9 sekund; třetí Tereza Čechová (SJI) ztratila na vítězku 46 sekund. Kategorie juniorek byla hodně vyrovnaná, mezi první a devátou byl rozestup pouze 62 sekund; o sekundu vyhrála Anna Štičková (LLI) před Barborou Šikovou (LPM), třetí Karolína Šiková (také LPM) ztratila na svou sestru 6 sekund. V H16 si pro vítězství doběhl Jonáš Fencl (LPU), který běžel vyrovnaně po celé trati a v cíli měl náskok před druhým Michalem Bořánkem (STE) 28 sekund a před třetím Danem Pavlovcem (BOR) 43 sekund. V H18 jasně dominoval brněnský Otakar Hirš, který o 100 sekund porazil druhého Daniela Vandase (PHK), třetí místo obsadil se ztrátou více než dvou minut na vítěze Šimon Navrátil (PGP). V juniorech stejně jako v sobotu vyhrál s přehledem Vojtěch Kettner (KAM), který o více než minutu porazil druhého Matouše Fürsta (LLI) a o více než dvě minuty třetího Štěpána Mudráka (LCE).