Soustředění juniorů na Vyskeři

17.3.2015 Petr Klimpl

Druhým letošním výcvikovým táborem juniorské reprezentace v orientačním běhu bylo 4-denní soustředění na Vyskeři poblíž Turnova.

V úvodu soustředění se ve čtvrtek běžel dráhový test, ze kterého bylo možné uzmout první body do nominačního žebříčku. Což se více než polovině startujících i přes nízkou venkovní teplotu povedlo.
::výsledky dráha č. 1

Odpolední stavěč-sběrač ve volném tempu měl za cíl donutit závodníky určit si přesné místo kontroly i s využitím popisů!

V pátek byl dopolední middle, který jak už se stalo skoro tradicí, byl na mapě bez cest, výrazných stromů a vývratů. Trénink simuloval podmínky mnoha zahraničních terénů, kdy je  závodník odkázán hlavně na svoji buzolu a při neexistenci cest či jiných vodících linií je postup přímo často nejvýhodnější variantou.
::mezičasy

Páteční odpoledne proběhlo na mapě Skaláček, kde byla připravena vrstevnicovka (tempo volné) a v terénu s mnoha hlubokými údolími nebyla o volby postupů nouze.
::mezičasy ::3drun D ::3drun H

Novou o-sezónu zahájily sobotní Jarní skály na Kosti a mezi více než 900 přihlášenými bylo i 15 juniorských reprezentantů. Tempo v tomto přípravném závodě si zvolil každý sám s  ohledem na únavu z předešlých tréninků.
::web závodu ::3drun D ::3drun H

Zbylou část sobotního dne dostali závodníci informace k VT Švédsko a k terénu JMS2015 s doporučením k tréninkům.  Na večer byl připraven ještě noční OB, který už byl pouze pro dobrovolníky. Těch se ale našlo stále dost.

Náročný program byl zakončen účastí na 5. ročníku Pekkomily, štafetového závodu pod organizátorskou taktovkou Petra "Pekky" Karvánka. Terén se oproti předchozím dnům změnil - skály se zmenšily, přibyly bažiny a jeden úsek závod absolvoval na mapě bez cest.