Sprint v Bechyni - Peterová a Křivda

21.9.2024 Petr Klimpl

Kitl Český pohár pokračoval sprintem v prosluněné Bechyni. V elitních kategoriích vyhráli Jana Peterová a Tomáš Křivda.

V sobotu dopoledne uspořádal Klub orientačního běhu Tretra Praha závod ve sprintu (Kitl Český pohár a Inov-8 Žebříček A 2024), na kterém startovalo za slunečného počasí téměř devět stovek závodníků. Centrum bylo ve sportovním areálu v Bechyni.

Prostor závodu byl v Bechyni ohraničen říčkou Smutná, řekou Lužnicí, Duhovým mostem, ulicemi U Nádraží, Za Trubným a severním okrajem sportovního areálu, kde byla historická zástavba se zámkem, zámecký park, vilová zástavba, lázeňský areál, uzavřené areály škol, sídliště, sportovní areál. Mapu pro závod připravil Josef Sabol. Rychlé, orientačně jednodušší tratě postavil Jakub Vlášek. Na startu budou všichni naši nejlepší, chyběli jen Tereza Rauturier a Jakub Chaloupský.

V dámské elitě to bylo velmi vyrovnané. Pro vítězství si doběhla Jana Peterová (LPU) s náskokem čtyř sekund před Lucií Semíkovou (KAM), jen o sekundu zpět byla další závodnice KAM Anna Karlová, další tři sekundy za ní byla čtvrtá Markéta Mulíčková (TBM), páté a šesté místo obsadily Jana Pekařová (TUR) a Kamila Gregorová (SJH).

15. Miklušová Tamara TBM0258 R KOS TJ Tesla Brno 13:49 + 0:53

V mužích obsadila stupně vítězů čtveřice, která nás letos reprezentovala na MS ve Skotsku. Jasně vyhrál Tomáš Křivda (CHC), který porazil druhého Jakuba Glonka (KAM) é 26 sekund, o třetí místo se stejným časem (44 sekund za vítězem) se podělili Martin Roudný (LPU) a Jonáš Hubáček (LCE), pátý Jan Gajda a šestý Ota Škvor (oba KAM) měli odstup více jak minutu.

15. Čech Vít KAM0311 R OK Kamenice 13:36 + 1:41

V juniorkách vyhrála letošní juniorská mistryně světa ve sprintu Michaela Novotná (TUR) s náskokem více jak půl minuty před Lucií Dittrichovou (SKM), na třetím místě skončily se stejným časem Marie Šestáková (VLI) a Michaela Metelková (PHK), které měly ztrátu na vítězku více než minutu. V juniorech si pro první místo doběhl Jan Strýček (PBM), jeho náskok před druhým Danielem Bolehovským (VSP) byl sedm sekund a před třetím Dominikem Průšou (VSP) sekund dvanáct.

V D18 vyhrála s obrovským náskokem Hana Vítková (SJI), když druhá Kateřina Štěpová (PGP) měla ztrátu 54 sekund a třetí Viktorie Škáchová (DKP) více jak minutu. V H18 byl první Tomáš Urbánek (ZBM), který za sebou nechal o šest sekund druhého Ondřeje Brosche (RBK), třetí Vladimír Srb (LPU) měl ztrátu 27 sekund. V mladších dorostenkách byla nejlepší Carolina Mullis (DKP), o 10 sekund byla pomalejší Viktorie Vyziblová (SJC), třetí Anna Kynčlová (JIL) měla ztrátu 13 sekund. V H16 si pro první místo doběhl Tomáš Metelka (PHK), který o sekundu porazil druhého Ondřeje Štěpánka (TBM), třetí Erik Heczko (VLI) za vítězem zaostal o šest sekund.

Podrobnosti o závodě najdete na této stránce.