Sprint vyhráli Kosová a Král

1.4.2016 Petr Klimpl

Teplice nad Bečvou byly v pátek odpoledne dějištěm sprintu zařazeného do WRE (světový ranking). Vítězství si odnesli Denisa Kosová a Vojtěch Král.

Terén závodu byl relevantní finálovému závodu květnového ME v Lázních Jeseník a tak ho česká reprezentace využila jako nominační závod. Na startu byla i celá řada velmi dobrých zahraničních závodníků ze Slovenska, Maďarska a Polska. Běželo se v udržovaném areálu Lázní Teplice nad Bečvou a přilehlých lesících, který je poměrně kopcovitý (parametry tratí pro může byly 2.40 km s převýšením 110 m, pro ženy 2.00 km, převýšení 90 m), stavitel tratí Jakub Zimmermann postavil tratě na mapě v měřítku 1:4000, kterou připravil Bohumil Háj.

V obou hlavních kategoriích vyhráli favorité - Denisa Kosová a Vojtěch Král. Kosová dosáhla času 13:11 min. a porazila druhou Polku Iwonu Wichu o půl minuty, třetí Eva Kabáthová měla na vítězku ztrátu 43 sekund (4. Indráková, 5. Topinková, 6. Gwozdz). Král běžel kopcovitou trať za 12:14 min. a porazil druhého Miloše Nykodým o 13 sekund, další závodníci už měli odstup větší, na třetím místě skončil Jan Mrázek (+0:48), 4. Procházka, 5. Jonáš Hubáček, 6. Minář.

V dorosteneckých kategoriích vyhráli Daniel Vandas a Tereza Janošíková (ta velmi výrazně).