Sprintové štafety Světového poháru v Norsku - 6. CZE

5.6.2015 Petr Klimpl

Druhým závodem skandinávské série Světového poháru v orientačním běhu byly sprintové štafety u Haldenu. Česká štafeta doběhla v redukovaném pořadí na 10. místě.

Závod se běžel v okolí pevnosti Fredriksten. Každá země mohla postavit 3 týmy (pořadí úseků D-H-H-D), takže konkurence byla velká (na startu bylo 38 štafet).

Běželo se v lese a v polootevřeném terénu, kde bylo dost kamenů a skalek. Tratě byly postaveny s možností voleb postupů. Závody byly dramatické a vyrovnané, pořadí se dost měnilo.

Pro vítězství si nakonec doběhlo áčko Švédska v sestavě Lilian Forsgren, William Lind, Jonas Leandersson a Helena Jansson, když za ním zaostal na posledním úseku hodně stahující tým Dánska (Maja Alm, Tue Lassen, Soren Bobach, Emma Klingenberg) o 21 sekund, další 2 sekundy zpět doběhli Švýcaři (Rahel Friederich, Martin Hubmann, Matthias Kyburz, Judith Wyder). Další pořadí bylo 4. SUI, 5. SWE, 6. SUI, 7. FIN, 8. GBR, 9. SWE.

Na 10. místě (tedy na 6. v redukovaném pořadí) finišovala česká štafeta běžící v sestavě Eva Kabáthová, Jan Procházka, Jan Šedivý a Jana Knapová, která měla na vítězné Švédy ztrátu 1.39 min. Další dva české týmy obsadily 13. a 17. místo s odstupem 2.13 min. (Indráková, Nykodým, Kubát, Šafka Brožková) resp. 3.28 min. (Poklopová, Hubáček, Hájek, Omová).