V Brumbárově nejlepší Glonek a Mullis

8.7.2018 Petr Klimpl

V Brembárově proběhly 3-denní závody Veteran cup 2018. V mužích vyhrál Jakub Glonek před Markem Prášilem (foto), v ženách byla nejlepší Kateřina Mullis před Janou Peterovou.

Závody připravili pořadatelé z OB Vamberk a OB DDM Kostelec nad Orlicí. Startovalo přes 400 závodníků.

V pátek se běžel lesní sprint s centrem v Podhorním Mlýně u Kostelce nad Orlicí. Tratě zavedly závodníky do prudkého svahu nad Orlicí, který byl hodně zarostlý. Byly tam terénní tvary – údolíčka, srázky, hřbítky. Část tratí vedla na loukách na druhé straně řeky, pro volbu postupů byly důležité i mostky a lávky přes Orlici. Mapu Podhorní Mlýn (1:4000) připravil Josef Doležal. Trochu delší tratě postavil Jana a Tomáš Veverkovi. Běželo se za velkého tepla, sluníčko naštěstí zůstalo za mraky. Závod žen ovládly dorostenky - vyhrála Jana Pekařová o 40 sekund před Janou Peterovou, třetí Jana Semrádová měla ztrátu skoro dvě a půl minuty. V mužích byl naopak nejlepší veterán, vyhrál Marek Prášil, který o 14 sekund porazil Petra Remeše, třetí dorostenec Ondřej Metelka měl ztrátu ještě o 19 sekund větší.

Na sobotní a nedělní etapu se závodníci přesunuli do Brumbárova, do krásného rekreačního místo v katastru obce Krchleby, kde bylo centrum dvou závěrečných etap. V sobotu se běžela za krásného letního počasí (teplo a sluníčko) klasická trať na mapě Brodec Sever 2018 (1:10000, autor Josef Doležal) v terénu s malým převýšením, který byl členitý, s různou průběžností a hlavně velmi rozmanitou vegetací s hustou sítí rozmanitých komunikací. Tratě postavil Tomáš Veverka, který se snažil vytáhnout z terénu vše, co šlo, téměř na všech tratích byly jeden i více dlouhé úseky. V ženách jasně vyhrála Kateřina Mullis, která o pět minut porazila Janu Peterovou, další půl minuty zpět zůstala Martina Hepnerová. Závod mužů byl velmi vyrovnaný, stejně jako v pátek vyhrál Marek Prášil, druhý Petr Vítek na něj ztratil 22 sekund, třetí Jakub Glonek ještě o 6 sekund více.

Fotka uživatele Jak to vidí Béďa.

V neděli byla zkrácená klasika (start byl intervalový). Tratě na mapě Brumbárov 2018 (1:10000, autor Josef Doležal) postavil Libor Netopil, charakteristika terénu byla stejná jako ve druhé etapě. Tratě měly hodně kontrol, byla to taková delší krátká trať (ale dost pěkná). V ženách si pro další vítězství v etapě doběhla Kateřina Mullis, která o 15 sekund porazila druhou Janu Peterovou, s dvouminutovou ztrátou obsadila třetí příčku Jana Pekařová. V mužích si výborně vedl Jakub Glonek, který o více než dvě minuty porazil druhého Petra Vítka, dalších 45 sekund zůstala na třetím místě dvojice Ondřej Kazda a Marek Prášil, kteří měli stejný čas.

Po posčítání všech tří etap si pro cenu za vítězství šla Kateřina Mullis, druhá Jana Peterová za ní zaostala o více než dvě minuty, dalších 5 minut zpět byla třetí Jana Pekařová. V mužích se vítězstvím v poslední etapě do čela posunul Jakub Glonek, Marek Prášil zaostal minutu a půl, třetí Jonáš Fencl ztratil ještě o pět minut více.

10 Janovský, Tomáš    PGP  20:21 14 68:28 13 52:45 14 141:34

Pořadatelé připravili tradičně pěkné "rodinné" závody, vše klapalo, krásné centrum, v lese bylo vše na svém místě a když vyšlo i počasí, tak se účastníci rozjížděli domů určitě spokojeni. Výsledky jsou na stránce závodu.