V Deštné skončil moravský žebříček B

9.9.2018 Petr Klimpl

Poslední dva závody moravských béček se konaly v lesích v okolí Dešné za pořadatelství Orientačního běhu Opava.

Sedm stovek závodníků čekaly mapy z dílny Zdeňka Lenharta a Evžena Cigoše, běželo se v terénu, kkde bylo několik různě zahloubených údolí v kopci, žádné skály, vody málo. Zajímavosti dodala až staletá lidská činnost. Břidlicové lomy s neschůdnými skalami, u nich členité haldy hlušiny s prudkými suťovisky, pásové parcely s mezičkami přes většinu prostoru. K tomu cesty, rýhy po opuštěných cestách, oplocenky a různorodé porosty, od vyhoblovaných pasek až po absolutně neprůchodná trnková křoviska na okrajích lesa, ostružiny jsou časté, ale nesouvislé.

Sobotní klasiku připravil Luděk Valík. V prostoru byla hustá síť cest a mimo cesty porostově rozmanitý les. V početně hodně málo obsazené hlavní kategorii žen byla nejlepší Eva Pekárková (TZL), druhá byla Pavlína Rychlá (KRN) a třetí Marie Procházková (SOP). V mužích dominovali zkušení závodnici, vyhrál Petr Palát (ABM) s náskokem 2:23 min. před Václavem Králem (SSU), další půl minuty zpět zůstal třetí Zdeněk Rajnošek (KSU).

6. Rychlý Pavel             KRN8505 C KOS TJ Lokomotiva Krnov  82:45   + 8:01

Nedělní krátkou trať připravil Mirek Hadač v rozmanitém terénu, přičemž nejzajímavější část po těžbě břidlice byla opravdovou mapařskou a technickou lahůdkou. V ženách vyhrála stejně jako v sobotu Eva Pekárková (TZL), minutu za ní zůstala Lucie Smolková (SOP), třetí místo obsadila Martina Barnišin. V mužích to byl velmi vyrovnaný závod, nejlepší byl Evžen Pekárek (TZL), čtyři sekundy zpět zůstal Jiří Ehl (TBM), 12 sekund za vítězem zaostal Zdeněk Rajnošek (KSU).