V Kroučové dominovaly ženy SK Žabovřesky

30.5.2015 Petr Klimpl

Český pohár štafet měl na programu v sobotu 3. kolo v Kroučové. V mužích vyhrála štafeta SK Praga, v ženách obsadily první tři místa štafety SK Žabovřesky.

V sobotu pokračoval v Kroučové Český pohár štafet (a Česká liga klubů). Pořadatelé z oddílu OB Kotlářka zvolili za centrum místní fotbalové hřiště. Stavitel tratí Zdenko Procházka měl k dispozici terén, kde se náhorní plošina pahorkatiny Džbán (minimální převýšení, velké množství průseků a cest, vysoký les nebo relativně dobře průchodné hustníky) láme v prudké svahy (výškový rozdíl cca 100 m, velké množství hřbítků, údolíček, prohlubní a kup, většinou vysoký les). Mapu připravil Zdeněk Švec. Na startu bylo za chladného a větrného počasí přes 300 štafet.

Vzhledem k problémům s vyčítáním budou oficiální výsledky později. V mužích vyhrála štafeta PGP před LPU a TUR, v ženách obsadily celé stupně vítězů tři štafety ZBM. V dorostencích byli první závodníci PHK, v dorostenkách PGP.

V neděli se ve stejném prostoru a ze stejného shromaždiště běží 4. kolo poháru štafet, tratě staví Dominika Plochová. Stránky obou závodů najdete zde.