Velikonoce ve skalách vyhráli Hanna Wiśniewska a Simon Imark.

28.3.2016 Petr Klimpl

Třídenní o-závody Velikonoce ve skalách vyhráli v elitních kategoriích cizinci - v dámské elitě byla nejlepší Polka Hanna Wiśniewska, v mužské elitě pak Švéd Simon Imark.

Pořadatelé z Oddílu OB Kotlářka letos přivítali na startu těchto prvních vícedenních závodů v ČR rekordní počet účastníků, běželo jich téměř 1500 (ne všichni ale všechny etapy), z nich byla téměř pětistovka ze zahraničí (16 zemí), nejvíce z Německa, Švédska a Polska.

Po všechny tři etapy čekaly závodníky tratě ve velmi členitém terénu, kde byly skalnaté hřbety a údolí, pískovcové skály v několika patrech, převážně dobře průchodný les, občas oblasti s náletovými porosty a množství komunikací.

V pátek byla první etapa u Zahrádek (zkrácená trať). V ženách skoro se tříminutovým náskokem vyhrála Dana Šafka Brožková před Polkou Hannou Wiśniewskou, třetí s další více než minutou ztráty byla juniorka Gabriela Hiršová. Mezi muži byl nejrychlejší Švéd Simon Imark, který o necelé dvě minuty porazil Michala Horáčka, třetí byl Polák Kuba Dragowski. V sobotu a v neděli byly dvě klasiky v okolí Nové Skalky. V druhé etapě byla v ženách nejlepší Michaela Omová, která o 14 sekund porazila Danu Šafka Brožkovou, třetí byla s více než čtyřminutovou ztrátou Gabriel Hiršová. V mužích vyhrál Miloš Nykodým, který o více než 6 minut porazil druhého Simona Imarka, ještě o minutu větší ztrátu měl třetí Kuba Dragowski. Třetí etapa se běžela s handicapovým startem. V ženách vedení suverénně udržela Polka Hanna Wiśniewska, skoro sedmiminutovou ztrátu měla druhá Gabriela Hiršová, pro třetí místo si doběhla Němka v dresu TUR Patricia Nieke, která ztratila na Hiršovou 5 minut. V mužích vybíhal první Švéd Simon Imark a svůj náskok ještě navýšil, nakonec byl v cíli o 7 minut dříve než druhý Polák Kuba Dragowski (v ČR zaregistrován za TUR), další 4 minuty zpět zůstal na třetím místě další Polák Krzysztof Wolowczyk.