Veteran cup vyhráli Hepnerovi

3.7.2016 Petr Klimpl

Třídenní závody Veteran cup připravili pořadatelé z OOB Vamberk na první tři červencové dny s centrem v kempu koupaliště v Kostelci nad Orlicí, v hlavních kategoriích mužů a žen vybojovali vítězství manželé Hepnerovi.

Na závodech startovaly necelé tři stovky závodníků.

Závod byl zahájen pátečním sprintem v Kostelci nad Orlicí (z 80 % městská zástavba), pro vítězství si v ženách doběhla Eliška Kulhavá, v mužích byl nejrychlejší Petr Horvát.

Druhá etapa se běžela v okolí Kostelecké Lhoty, kde byl rovinatý až mírně zvlněný terén, hustá síť komunikací a různorodé porosty. V D21A suverénně vyhrála Martina Hepnerová, v mužích byl jasně nejrychlejší její manžel David.

Třetí etapa se běžela opět v okolí Kostelecké Lhoty. V ženách dokončily všechny etapy jen dvě závodnice - s velkým náskokem vyhrála Martina Hepnerová před Janou Andršovou. V mužích udržel David Hepner své vedení po dvou etapách, druhý s dvou minutovým odstupem skončil Petr Horvát, třetí Jakub Veselý měl na vítěze ztrátu přes 10 minut.