Víkendové závody na počátku listopadu

5.11.2017 Petr Klimpl

První listopadový víkend pokračovaly oblastní závody.

Sobota

Poslední kolo Východočeského poháru připravil OK Slavia Hradec Králové v těsné blízkosti města. Centrem byl šatnový objekt OK Slavia, startovalo více než 900 závodníků, pro které byla připravena krátká trať na mapě Koliba, běželo se v mírně zvlněném lese s hustou sítí komunikací, s množstvím melioračních rýh a potoků a s proměnlivou průběžnosí porostů. Autorem tratí byl Eduard Šmehlík. V mužích dominovalo trio veteránů PHK - jasně vyhrál Tomáš Novotný, dvě minuty za ním zaostal Petr Losman, další minutu pak Petr Vítek. V ženách byla suverénně nejlepší Šárka Kulhavá (LPU), skoro šest minut za ní zaostala Lucie Vítková (PHK), třetí místo obsadila Marta Fenclová (LPU).

V Hanácké oblasti uspořádal Spolek orientačních běžců Olomouc závod na krátké trati, který měl centrum Krčmani. Skoro 500 závodníků čekala mapa Chlum (mapoval Martin Poklop), tratě postavili Eva Horčičková a Jindřich Smička v porostově velmi pestrém lese s hustou sítí cest, místy s drobnými terénními tvary. V ženách jasně vyhrála Pavla Horová (LPU) před Zuzanou Chovancovou (TZL) a Radka Uvizlová (STH), v mužích vyhrál Jan Procházka (PGP), minutu a půl za ním skončil Petr Horvát (ASU), třetí místo obsadil Ondřej Vystavěl (JPV).

Neděle

Závod Středočeské a Pražské oblasti na krátké trati uspořádal SKOB Slaný při příležitosti oslav 60. let od založení oddílu OB ve Slaném. Centrum bylo ve Velké Černoci, stavitel tratí Jan Hanák měl k dispozici mapu Liščí rokle - jih (mapoval Zdeněk Švec, revize Jan Hanák), skoro 900 závodníků běželo ve zvlněném terénu, kde byly erozní tvary, porostově byl les různorodý, dobře až velmi dobře průběžný, byly v něm terénní i porostové detaily a hustá nepravidelná síť cest a pěšin. V ženách si pro vítězství doběhla Ivana Fujáčková (SJC), která za sebou nechala 22 sekund druhou Barboru Baldriánovou (VSP), třetí skončila Kateřina Mullis (DKP). V mužích byl nejlepší Jan Flašar (PGP), necelou minutu za ním zaostal druhý Jakub Glonek (AOP), třetí skončil Ctibor Sysel (PGP).