Vyhrály školy z Jilemnice a Turnova

6.6.2018 Petr Klimpl

V Pardubicích proběhlo celostátní finále Přeboru škol v orientačním běhu. V základních školách bylo nejlepší Gymnázium a SOŠ Jilemnice, ve středních školách vyhrálo Gymnázium Turnov

Pořadatelé z OK Lokomotiva Pardubice připravili závod na Dostihovém závodišti v Pardubicích. Běželo se za hodně teplého slunečného počasí. Tratě (autor Jan Žák) byly postaveny v rovinatém terénu dostihové závodiště s různorodým povrchem (tráva, oranice), byla tam řada dostihových překážek (proutěnky, vodní příkopy, Irská lavice, Taxis) i malý zarostlý lesík. Mapu v klíči ISSOM 2007 připravil Petr Fiala. Tratě byly poměrně dlouhé (všechny tratě měly motýlky, uzlová kontrola se razila 4x), přesto to byl hodně rychlý závod. Letos se do finálového klání se probojovalo z krajských kol 20 základních a 20 středních škol. Běželo téměř 450 závodníků, v každé kategorii jednotlivců mezi 60-80 závodníky (každá škola může postavit v kategorii 5 závodníků, ne všechny školy tento počet využily).

Zápolení škol bylo velmi zajímavé. Mezi základními školami vyhrálo Gymnázium a SOŠ Jilemnice, ve středních školách bylo nejlepší Gymnázium Turnov.